Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
04.05.21 - 8:36 luska: Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 7 maja 2021 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osieckiej odbędzie się pogrzeb naszej Koleżanki Teresy Zimnoch. Teresa Zimnoch była naszą Słuchaczką od 2001 roku a jej syn Pan Marek Zimnoch jest wieloletnim instruktorem Sekcji Strzeleckiej działającej w naszym UTW. Myślami jesteśmy z bliskimi Pani Teresy i składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zarząd UTW.
04.05.21 - 6:53 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji strzeleckiej przygotowała Lena Nowakowska
03.04.21 - 8:45 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji brydża sportowego przygotowała Beata Kapała.
30.03.21 - 20:40 ElaD: Odeszli nagle, niespodziewanie, Ewa Włodarska - wieloletni członek Rady Słuchaczy i starosta Chóru UTW do 2011r. oraz Piotr Kaczmarek osoba nietuzinkowa, wykładowca, instruktor, brydżysta. Rozstania ostateczne są smutne i trudne ale WY pozostaniecie w naszych sercach i pamięci. Serdecznymi myślami i wyrazami współczucia łączymy się z rodzinami zmarłych. Rada Słuchaczy UTW.
09.03.21 - 8:09 ElaD: Ze smutkiem żegnamy naszą koleżankę Ewę Machoy. Ewa była ciepłą, sympatyczną osobą o szerokich horyzontach, miała wiele zainteresowań i starała się ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia. Rada Słuchaczy UTW.
08.03.21 - 18:46 tercia1: Ponownie na stronie mokleszno.com.pl Hanna Kuberkiewicz prezentuje sposób wykonania KURCZAKÓW. Zapraszam koleżanki Sekcji Rękodzieła oraz wszystkie zainteresowane osoby z poza sekcji.Teresa Skrzypczak
08.03.21 - 18:42 tercia1: Na stronie moklesznp.com.pl ukazała się kolejna propozycja Sekcji Rękodzieła pt .Kurczaczki.
28.02.21 - 11:08 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji tanecznej przygotowała starosta tej sekcji Mariola Pietek. Banery przypominające działalność poszczególnych sekcji znajdują się w Galerii Sekcji Artystycznych
22.02.21 - 12:08 tercia1: Witam.Wszystkie sprawne mniej lub więcej rączki zapraszam ponownie na stronę www.mokleszno.com.pl .Kolejna prezentacja Rękodzieła to wiosenne kwiaty.T.Skrzypczak
01.02.21 - 15:34 tercia1: Serdecznie witam koleżanki Sekcji Rękodzieła i nie tylko. Instruktor Hania Kuberkiewicz na www. mokleszno.com.pl przedstawia kolejną propozycję wykonania płaskiej bransoletki koralikowej .Zachęcam i życzę dobrej zabawy.Starosta Sekcji T.Skrzypczak
16.01.21 - 10:28 BasKa: Jeśli chcesz dłużej obejrzeć dany baner to kliknij na niego. Wszystkie banery znajdziesz w Galerii sekcji artystycznych.
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

002 opis1 strona edited 12

 

 

 

Wystawa plenerowa sekcji fotograficznej

 

 

 

 Poniżej prezentowane są zdjęcia z wernisażu wystawy sekcji fotograficznej  - "MINIATURY"

-Wystawa miniatur sekcji fotograficznej UTW w Lesznie.

Animatorzy projeku; instruktor fotografii - Józef Ryszard Cienki

i starosta sekcji - Tadeusz Kin

Autor zdjęć ; J.R.Cienki

                                                                                      Janka Gruszkiewicz

UCHWAŁA SENATU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ  Z DNIA 29 WRZEŚNIA 2020 ROKU W 45-LECIE RUCHU UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU W POLSCE.

UCHWAŁA SENATU

 Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Moim zdaniem najpiękniejsze święta w naszej tradycji. Święta to przede wszystkim czas spotkań rodzinnych poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Trwają już przedświąteczne porządki, w wielu domach rozchodzi się zapach pierników pieczonych często według starych, sprawdzonych rodzinnych przepisów (w moim domu jest to przepis mojej prababci). Biegamy po sklepach szukając prezentów dla naszych najbliższych, zastanawiamy się jaką kupić choinkę. Z dzieciństwa pamiętam wyprawy po choinkę do lasu z sankami, dziś można kupić śliczne drzewka również w mieście.

logo kolor wyizolowaneSekcja fotograficzna naszego UTW zawsze działała bardzo prężnie i żadna pandemia jej w tym nie przeszkodziła. Oczywiście nie ma wykładów,  filmów, dokładnego omawiania  zdjęć, ale nasz instruktor Rysiu Cienki i starosta Tadziu Kin  zawsze znajdą sposób, by członkowie sekcji bezpiecznie mogli wyjść z aparatami fotograficznymi z domu. Nie inaczej było i tym razem. Instruktor zlecił zadanie do przygotowania materiałów na wystawę: „Miniatury”! Wystawa miała nawiązywać  do poprzednich prezentacji czyli ,,Leszno i jego okolice”, „Zabytki i ich ciekawe elementy”, ,,Leszno wczoraj i dziś”. Do tego mieliśmy dołączyć akcenty osobiste - własne zdjęcia z dzieciństwa i współczesne  oraz zdjęcia ulubione przez każdego z nas. Materiały od lata przechodziły ostrą selekcję, gdyż nie wszystkie nadawały się na miniaturę.

Leszn logoherb 434x247W dniu 15 grudnia 2020 r na deptaku ul. Słowiańskiej odbył się wernisaż wystawy sekcji fotograficznej -   " Miniatury" (pomysł instruktora Rysia Cienkiego). Relacja i foto z wczorajszego wydarzenia znajduje się na portalu leszno24.pl. Oto link do tej relacji: 

Pierwsza taka wystawa w historii UTW. Jej wernisaż odbył się na... deptaku

Moi Drodzy!
Bardzo tęsknię za naszymi wspólnymi wyprawami. Próbowałam w październiku zorganizować wyjazd. Niestety nie doszedł do skutku.  Pewnie nałożyło się kilka przyczyn, między innymi wstrętna wirusowa pandemia. 

Leszn logoherb 434x247Wykład z cyklu „Las wokół nas”

Leśny savoir vivre

Nie ma chyba wśród nas takiej osoby, która nigdy nie była na spacerze w lesie. Mamy piękny las na wyciągnięcie ręki, korzystamy z niego bardzo często. W czasie pandemii chyba jeszcze częściej niż zwykle. W lesie przecież nie trzeba nosić maseczki, można oddychać pełną piersią. Las jest bardzo gościnny. Przyjmuje gości o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Dla ludzi kochających las nie ma złej pogody na spacer – może być tylko niewłaściwe ubranie. Odwiedzając las musimy jednak uszanować panujące tam reguły i stosować się do ogólnie przyjętych zasad. Bardzo proszę nie traktować poniżej wymienionych wskazówek jako zakazów, nakazów czy poleceń. Jest to tylko zwrócenie Państwa uwagi na pewne zasady, wszystkim nam zależy na tym, żeby żyć zgodnie z naturą. Jak więc zachować się w lesie?

Leszn logoherb 434x247Jak żyć?

Mirosława Wieczorek-Stachowicz

Gdy umawiałam się na wykład na temat „Jak żyć?”, wydawało się to proste. Przyjdę i opowiem o tym, że najważniejsze żebyśmy byli sobą. Cieszyli się życiem, spotykali ze znajomymi, pielęgnowali swoje pasje itd. A teraz, zamiast przyjść i wspólnie spędzić czas, mam napisać to co chciałam Państwu przekazać. To nie takie proste. Wolę osobisty kontakt, wspólne żarty, dyskusje. Nie lubię pisać, a w laptopie siedzą krasnoludki, które wcale mi nie pomagają. Jak coś opowiadam, to nie kontroluję tego co mówię, a tu każde zdanie jest widoczne. Jestem z tego pokolenia co pisało listy na papierze, jak się umawiało na spotkanie to przychodziło (nie mieliśmy telefonów komórkowych), nie odwoływaliśmy spotkań w ostatniej chwili. Tyle tytułem wstępu. Zaczynamy.