Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
04.05.21 - 8:36 luska: Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 7 maja 2021 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osieckiej odbędzie się pogrzeb naszej Koleżanki Teresy Zimnoch. Teresa Zimnoch była naszą Słuchaczką od 2001 roku a jej syn Pan Marek Zimnoch jest wieloletnim instruktorem Sekcji Strzeleckiej działającej w naszym UTW. Myślami jesteśmy z bliskimi Pani Teresy i składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zarząd UTW.
04.05.21 - 6:53 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji strzeleckiej przygotowała Lena Nowakowska
03.04.21 - 8:45 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji brydża sportowego przygotowała Beata Kapała.
30.03.21 - 20:40 ElaD: Odeszli nagle, niespodziewanie, Ewa Włodarska - wieloletni członek Rady Słuchaczy i starosta Chóru UTW do 2011r. oraz Piotr Kaczmarek osoba nietuzinkowa, wykładowca, instruktor, brydżysta. Rozstania ostateczne są smutne i trudne ale WY pozostaniecie w naszych sercach i pamięci. Serdecznymi myślami i wyrazami współczucia łączymy się z rodzinami zmarłych. Rada Słuchaczy UTW.
09.03.21 - 8:09 ElaD: Ze smutkiem żegnamy naszą koleżankę Ewę Machoy. Ewa była ciepłą, sympatyczną osobą o szerokich horyzontach, miała wiele zainteresowań i starała się ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia. Rada Słuchaczy UTW.
08.03.21 - 18:46 tercia1: Ponownie na stronie mokleszno.com.pl Hanna Kuberkiewicz prezentuje sposób wykonania KURCZAKÓW. Zapraszam koleżanki Sekcji Rękodzieła oraz wszystkie zainteresowane osoby z poza sekcji.Teresa Skrzypczak
08.03.21 - 18:42 tercia1: Na stronie moklesznp.com.pl ukazała się kolejna propozycja Sekcji Rękodzieła pt .Kurczaczki.
28.02.21 - 11:08 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji tanecznej przygotowała starosta tej sekcji Mariola Pietek. Banery przypominające działalność poszczególnych sekcji znajdują się w Galerii Sekcji Artystycznych
22.02.21 - 12:08 tercia1: Witam.Wszystkie sprawne mniej lub więcej rączki zapraszam ponownie na stronę www.mokleszno.com.pl .Kolejna prezentacja Rękodzieła to wiosenne kwiaty.T.Skrzypczak
01.02.21 - 15:34 tercia1: Serdecznie witam koleżanki Sekcji Rękodzieła i nie tylko. Instruktor Hania Kuberkiewicz na www. mokleszno.com.pl przedstawia kolejną propozycję wykonania płaskiej bransoletki koralikowej .Zachęcam i życzę dobrej zabawy.Starosta Sekcji T.Skrzypczak
16.01.21 - 10:28 BasKa: Jeśli chcesz dłużej obejrzeć dany baner to kliknij na niego. Wszystkie banery znajdziesz w Galerii sekcji artystycznych.
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Koleżanki i Koledzy!

Jeszcze nie tak dawno zapraszałem Was na zimowy spacer do lasu, a tu zima minęła, nadchodzi wiosna. Czas przedwiośnia, który mamy aktualnie, prowokuje nas do spacerów. Czy zima już się skończyła definitywnie? Czy widać już pierwsze oznaki wiosny? Oczywiście TAK. Wyjdźcie na spacer. Idźcie do lasu, tam nie ma koronawirusa, tam można bez maseczek oddychać świeżym powietrzem, tam można się dotlenić, przewentylować płuca.

Naszą Kolezankę Ewę Machoy wspomina Maria Dobroń.

Wrażenia z Kołobrzegu

Tradycją naszego UTW są marcowe wyjazdy wypoczynkowe do Kołobrzegu. Mieszkamy stale w tym samym ośrodku, przy deptaku, blisko morza, blisko molo. W tym roku z różnych przyczyn wyjazd nastąpił w dwóch grupach. Pierwsza, zaledwie czteroosobowa, właśnie wróciła, druga wyjedzie 20 marca.

Starostowie Sekcji proszeni są o przekazanie do biura propozycji działań  do Planu Zajęć w okresie II kwartału tj. od kwietnia 2021r. do końca września 2021.

W odpowiedzi na pytania Słuchaczy informujemy, że istnieje możliwość opłacania składek członkowskich co miesiąc. Wpłaty mogą być wnoszone przez bankowość internetową lub w kasie UTW na ul. Łaziebnej 14, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 12:00. 

Szanowni Widzowie,

po długich miesiącach przymusowego zamknięcia spowodowanego pandemią z olbrzymią radością informuję, że Teatr Miejski powraca do regularnego grania. Czekaliśmy na tę wiadomość bardzo długo, pracując nad nowymi tytułami.

Nieco ponad rok temu – w styczniu 2020r. - wystawiono w Teatrze Miejskim w Lesznie  monodram znakomitej aktorki Katarzyny Jamróz zatytułowany „7 sekund wieczności”. Słuchaczy naszego UTW  szczególnie zainteresował, był bowiem specjalnie im dedykowany. Miały być kolejne spektakle, lecz ku naszemu zmartwieniu „odwołał je koronawirus”. Z inspiracji tym przepięknym monodramem powstał zbiór wierszyków „Zapiski z monodramu”. W czasie trwania przedstawienia nasz kolega Stanisław Woźniczak  zanotował to, co stanowiło jego istotę - czyli odwieczny problem walki dobra ze złem. Dokumentując wypowiedzi aktorki i charakterystyczne zwroty akcji, wierszem opisał ten wzruszający i trzymający w napięciu spektakl. Tekst wręczył pani Katarzynie Jamróz; była mile zaskoczona. Jeszcze nikt jej występu nie opisał wierszem – zaznaczyła.

Koleżanki i Koledzy. Słuchacze UTW.

Z dużą satysfakcją informujemy, że ukazały się drukiem dwie nowe publikacje. Jedna to Biuletyn nr 10 przedstawiający działalność naszego UTW w czasie pandemii, a druga to: „Sekcja literacka podczas pandemii” zawierająca aktualne przemyślenia członków sekcji. Okazuje się, że w minionym roku, pomimo ograniczeń, UTW w Lesznie działał dość intensywnie, a na dowód tej działalności załączamy artykuł wstępny Biuletynu autorstwa kol. Krystyny Świgoń.

Obie publikacje do odbioru dla naszych członków w biurze UTW.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę  7 OKIEN. 

Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
otwarcie wystawy on-line: 5 marca 2021 /piątek/, godz. 18.00                    facebook.com/MBWALeszno

W dniu wernisażu wystawa będzie czynna dla zwiedzających w godz. 18.00-20.00.

W tym czasie będzie możliwe bezpośrednie spotkanie z artystkami.

Więcej informacji na stronie MBWA:                    MBWA wystawa 7 okien

muzeumL1Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy „Ulicami dawnego Leszna. Podróż sentymentalna", dostępnej w Muzeum Okręgowym w Lesznie, w budynku dawnej synagogi, przy ul. G. Narutowicza 31 w Lesznie, w terminie od 19 lutego 2020 roku do 19 września 2021.