Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
25.06.22 - 14:11 Czesia: Grupa nording walking "koło WKU" w okresie wakacji chodzi tak jak w roku akademickim tj. we wtorek i piątek o godz. 9-tej. Zapraszam :)
23.06.22 - 17:39 iwa: Lena gratuluję. Piękne zdjęcia i banery z Gruzji.
21.06.22 - 17:10 tercia1: Sekcja Rękodzieła zaprasza na zajęcia po przerwie wakacyjnej dnia 13września 2022r. Pozdrawiam.TS
15.06.22 - 6:58 dower: UWAGA. Zajęcia tenisa stołowego w czerwcu odbywać się będą w poniedziałki od godz. 16:00 a w lipcu w środy od godz. 10:00
14.06.22 - 13:57 MariaSk: Dnia 08.06.22 odbyły się ostatnie w tym semestrze zajęcia z bowlingu.Na następne zapraszam w nowym roku akademickim.Pozdrawiam Marylka Skórzewska
07.04.22 - 7:39 BasKa: Uchwały z ostatniego Walnego zebrania członków (dla zalogowanych) znajdują się na naszej stronie: https://utw.leszno.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=55&Itemid=167

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Z naszej wycieczki: Kolonia - Paryż - Bruksela pozostały już tylko wspomnienia - ale jakie?

Poniżej linki do relacji i galerii foto (dla zalogowanych)

Serdecznie zapraszamy naszych słuchaczy na dwa nowe cykle wykładów w Muzeum Okręgowym w Lesznie.

Pierwszy, to cykl zatytułowany „Święta Żydowskie”, rozpocznie się 28 kwietnia o godz. 11:00 w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego przy ul. Narutowicza, wykładem Pani Patrycji Paproty – „Pesach Żydowska Wielkanoc”.

Drugi, zatytułowany „Na styku Światów”, rozpocznie się spotkaniem z Panią Martą Małkus, 5 maja o godz. 11:00, również w Galerii Sztuki przy ul. Narutowicza.

Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Osoby wyjeżdżające do Gruzji w dniach 18-25 maja 2022r proszone są o zgłoszenie się do Biura UTW na ul. Łaziebnej 14, w celu podpisania "Umowy transferu na lotnisko w Berlinie" . Biuro czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 13:00.

W Kąciku poetyckim ukazał się nowy wiersz naszego uniwersyteckiego Kolegi Marka Wilczyńskiego. Zapraszamy do lektury i zachęcamy wszystkich naszych Poetów i Poetki, Wierszokletów i Wierszokletki do publikacji swoich utworów na naszej stronie. 

W dniu 8 kwietnia br. cztery nasze pary brały udział w I Albertyńskim Turnieju Brydża Sportowego organizowanym przez Dolnośląski Związek Brydża Sportowego oraz sekcję Brydża działającą przy Albertyńskim Klubie Seniora Apetyt na Życie we Wrocławiu.

Szanowni Państwo,

rozpoczyna się kolejny tydzień, a więc przesyłamy kolejne biblioteczne propozycje:

Brydżyści powrócili z warsztatów w Łężycach (2-5.04.2022)

W dniach od 2 do 5 kwietnia br. nasi brydżyści, wraz z zaprzyjaźnionymi członkami UTW w Międzychodzie, Pile i Wolsztynie, brali udział w warsztatach, jakie odbyły się w ośrodku wypoczynkowym „U Anny” w Łężycach.

Zarząd UTW przypomina, że w zajęciach w sekcjach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które opłaciły składki członkowskie. Prosimy uczestników zajęć o przestrzeganie zobowiązań wynikających ze Statutu UTW. 

Każdy ze starostów sekcji ma możliwość  bieżącego sprawdzania aktualnych płatności składek członkowskich w kasie UTW. 

W dniu 20 kwietnia 2022 r. organizujemy wyjazd edukacyjny do Poznania.

W programie: CK Zamek - zwiedzanie wystawy Antonio Gaudiego  oraz Muzeum Szyfrów -historia maszyny szyfrującej „Enigma”.

Wyżywienie we własnym zakresie

Wyjazd z parkingu przy Hali Trapez o godzinie 10:25. 

zolty kurczak koszyczek 4Zajączek mocno wrósł w nasze  Święta Wielkanocy

Na dobre rozgościł się między barankami i pisankami dodając im swojej mocy.

Dziś trudno wyobrazić sobie te święta bez niego,

Zwiastuna wiosny i uśmiechu uczciwego.

Jego urokowi ulegają nie tylko dzieci,

On nawet dorosłych oświeci.

Tak już jest od stuleci.

Jemu poświęcony jest wiersz Zajączek i jego „przyjaciele”.