Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
04.05.21 - 8:36 luska: Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 7 maja 2021 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osieckiej odbędzie się pogrzeb naszej Koleżanki Teresy Zimnoch. Teresa Zimnoch była naszą Słuchaczką od 2001 roku a jej syn Pan Marek Zimnoch jest wieloletnim instruktorem Sekcji Strzeleckiej działającej w naszym UTW. Myślami jesteśmy z bliskimi Pani Teresy i składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zarząd UTW.
04.05.21 - 6:53 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji strzeleckiej przygotowała Lena Nowakowska
03.04.21 - 8:45 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji brydża sportowego przygotowała Beata Kapała.
30.03.21 - 20:40 ElaD: Odeszli nagle, niespodziewanie, Ewa Włodarska - wieloletni członek Rady Słuchaczy i starosta Chóru UTW do 2011r. oraz Piotr Kaczmarek osoba nietuzinkowa, wykładowca, instruktor, brydżysta. Rozstania ostateczne są smutne i trudne ale WY pozostaniecie w naszych sercach i pamięci. Serdecznymi myślami i wyrazami współczucia łączymy się z rodzinami zmarłych. Rada Słuchaczy UTW.
09.03.21 - 8:09 ElaD: Ze smutkiem żegnamy naszą koleżankę Ewę Machoy. Ewa była ciepłą, sympatyczną osobą o szerokich horyzontach, miała wiele zainteresowań i starała się ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia. Rada Słuchaczy UTW.
08.03.21 - 18:46 tercia1: Ponownie na stronie mokleszno.com.pl Hanna Kuberkiewicz prezentuje sposób wykonania KURCZAKÓW. Zapraszam koleżanki Sekcji Rękodzieła oraz wszystkie zainteresowane osoby z poza sekcji.Teresa Skrzypczak
08.03.21 - 18:42 tercia1: Na stronie moklesznp.com.pl ukazała się kolejna propozycja Sekcji Rękodzieła pt .Kurczaczki.
28.02.21 - 11:08 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji tanecznej przygotowała starosta tej sekcji Mariola Pietek. Banery przypominające działalność poszczególnych sekcji znajdują się w Galerii Sekcji Artystycznych
22.02.21 - 12:08 tercia1: Witam.Wszystkie sprawne mniej lub więcej rączki zapraszam ponownie na stronę www.mokleszno.com.pl .Kolejna prezentacja Rękodzieła to wiosenne kwiaty.T.Skrzypczak
01.02.21 - 15:34 tercia1: Serdecznie witam koleżanki Sekcji Rękodzieła i nie tylko. Instruktor Hania Kuberkiewicz na www. mokleszno.com.pl przedstawia kolejną propozycję wykonania płaskiej bransoletki koralikowej .Zachęcam i życzę dobrej zabawy.Starosta Sekcji T.Skrzypczak
16.01.21 - 10:28 BasKa: Jeśli chcesz dłużej obejrzeć dany baner to kliknij na niego. Wszystkie banery znajdziesz w Galerii sekcji artystycznych.
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Witam i zachęcam do obejrzenia prezentacji zdobienia przedmiotów metodą DECUPAGE na stronie MOK. Nasza instruktorka Hania krok po kroku wyjaśnia i pokazuje proces zdobienia. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy i satysfakcji z osiągniętych wyników. Praca nie wymaga specjalnych zdolności a będzie frajda z własnoręcznie ozdobionego przedmiotu.

Pozdrawiam T.S

           Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza do obejrzenia projekcji multimedialnej, przygotowanej w ramach obchodów miejskich 101. rocznicy powrotu Leszna w granice Polski. Zobaczyć możemy ponad 150 fotografii ukazujących Leszno w jego różnych odsłonach. Fotografie powstały na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, a autorami są: Edward Baldys, Andrzej Cieślik, Szymon Kałmuczak, Michał Kałużny, Arek Kulasik, Bogdan Marciniak, Sławek Skrobała

Takie życzenia otrzymaliśmy my - babcie i dziadkowie od przdszkolaków z Bajkowego Lasu.  Przed pandemią utrzymywaliśmy kontakty. Miło, ze o nas pamiętają. Dziękujemy.

             Każde wycięte w lesie drzewo budzi w wielu ludziach negatywne reakcje. Dlaczego??? Dlaczego nie bulwersuje nas fakt, że rolnik kosi łąkę, pomimo że pięknie kwitnie? Dlaczego nie budzi w nas emocji kopalnia węgla, wydobywanie spod ziemi rudy żelaza, miedzi? Dlaczego nie mamy nic przeciwko wydobywaniu soli? Łąka wprawdzie odrośnie, ale wydobytych kopalin już nic nie wróci. Las pod fachową opieką leśników też nie zginie. Wręcz przeciwnie, będzie jeszcze ładniejszy, bardziej urozmaicony, cieszący oko każdego spacerowicza.

W związku z rozpoczynającymi się szczepieniami przeciwko wirusowi SARS-COV-2, informujemy, że Urząd Miasta Leszna zapewni transport osobom, które z przyczyn zdrowotnych samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień, w tym osobom niepełnosprawnym.

We wtorek 19.01.2021 starosta Tadziu i instruktor Rysiu zorganizowali kolejne spotkanie członków i sympatyków sekcji fotograficznej. Jak zwykle wystarczyło kilka telefonów i chętni z radością zjawili się  na Polanie Trzech Dębów.

Piszę, by ocalić od zapomnienia, jako szczególny hołd wdzięczności dla naszego wspaniałego Kolegi - Mariana Zajkowskiego.   

Zarząd UTW w Lesznie zwraca się  z prośbą do członków UTW zalegających z opłatą składki członkowskiej  o jej uregulowanie w ostatecznym terminie do dnia 22 lutego 2021 r. Po tym terminie zgodnie ze Statutem UTW   §16 ust.1 pkt 3 lit.d członkostwo w Stowarzyszeniu ustaje na skutek skreślenia przez  Zarząd w przypadku  "zalegania z opłatą składek członkowskich przez okres co najmniej 3 miesiące".

Jednocześnie informujemy, że ubezpieczenie grupowe NW za okres od 01.03.2021 r. - 28.02.2022 r. należy opłacić do 22 lutego 2021 r.

Wysokość składki pozostaje bez zmian i wynosi 30 zł za rok.

 

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wraz z  Adamed dla Seniora po raz drugi przeprowadzają badanie ankietowe wśród seniorów na temat ich potrzeb w dobie pandemii.

ROPS p n2

Wykład dr Hanny Mamzer na temat stresu i jego wpływu na nasze samopoczucie. Wskazówki co jest najważniejsze i jak sobie radzić w czasie izolacji.