Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
04.05.21 - 8:36 luska: Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 7 maja 2021 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osieckiej odbędzie się pogrzeb naszej Koleżanki Teresy Zimnoch. Teresa Zimnoch była naszą Słuchaczką od 2001 roku a jej syn Pan Marek Zimnoch jest wieloletnim instruktorem Sekcji Strzeleckiej działającej w naszym UTW. Myślami jesteśmy z bliskimi Pani Teresy i składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zarząd UTW.
04.05.21 - 6:53 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji strzeleckiej przygotowała Lena Nowakowska
03.04.21 - 8:45 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji brydża sportowego przygotowała Beata Kapała.
30.03.21 - 20:40 ElaD: Odeszli nagle, niespodziewanie, Ewa Włodarska - wieloletni członek Rady Słuchaczy i starosta Chóru UTW do 2011r. oraz Piotr Kaczmarek osoba nietuzinkowa, wykładowca, instruktor, brydżysta. Rozstania ostateczne są smutne i trudne ale WY pozostaniecie w naszych sercach i pamięci. Serdecznymi myślami i wyrazami współczucia łączymy się z rodzinami zmarłych. Rada Słuchaczy UTW.
09.03.21 - 8:09 ElaD: Ze smutkiem żegnamy naszą koleżankę Ewę Machoy. Ewa była ciepłą, sympatyczną osobą o szerokich horyzontach, miała wiele zainteresowań i starała się ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia. Rada Słuchaczy UTW.
08.03.21 - 18:46 tercia1: Ponownie na stronie mokleszno.com.pl Hanna Kuberkiewicz prezentuje sposób wykonania KURCZAKÓW. Zapraszam koleżanki Sekcji Rękodzieła oraz wszystkie zainteresowane osoby z poza sekcji.Teresa Skrzypczak
08.03.21 - 18:42 tercia1: Na stronie moklesznp.com.pl ukazała się kolejna propozycja Sekcji Rękodzieła pt .Kurczaczki.
28.02.21 - 11:08 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji tanecznej przygotowała starosta tej sekcji Mariola Pietek. Banery przypominające działalność poszczególnych sekcji znajdują się w Galerii Sekcji Artystycznych
22.02.21 - 12:08 tercia1: Witam.Wszystkie sprawne mniej lub więcej rączki zapraszam ponownie na stronę www.mokleszno.com.pl .Kolejna prezentacja Rękodzieła to wiosenne kwiaty.T.Skrzypczak
01.02.21 - 15:34 tercia1: Serdecznie witam koleżanki Sekcji Rękodzieła i nie tylko. Instruktor Hania Kuberkiewicz na www. mokleszno.com.pl przedstawia kolejną propozycję wykonania płaskiej bransoletki koralikowej .Zachęcam i życzę dobrej zabawy.Starosta Sekcji T.Skrzypczak
16.01.21 - 10:28 BasKa: Jeśli chcesz dłużej obejrzeć dany baner to kliknij na niego. Wszystkie banery znajdziesz w Galerii sekcji artystycznych.
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Wiadomość o śmierci Piotra, tak niespodziewana i przygnębiająca, pogrążyła nas w smutku i żalu.

Przy brydżowym stoliku Piotr wygrał niezliczoną ilość szlemików i szlemów, niestety przegrał to ostatnie rozdanie z koronawirusem.

Basiu!

Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Twojego Męża, Piotra.

Dzieliłaś życie z człowiekiem niezwykłym, człowiekiem, który swą wiedzą i umiejętnościami służył innym ludziom. W czasie prowadzonych przez siebie wykładów i zajęć dla słuchaczy UTW zapoznawał seniorów z wielkimi możliwościami komputera. Zaraził ich swą pasją i zaangażowaniem w nabywaniu umiejętności informatycznych.

Ewa Wlodarska1

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki z Chóru UTW  - EWY WŁODARSKIEJ.

Należała do Zespołu Śpiewaczego, później Chóru UTW, od  początku, czyli od 2007r i była jego pierwszą starościną.

Z wielkim smutkiem żegnamy Cię Piotrze. 

Wszyscy jesteśmy bardzo zasmuceni i poruszeni tym, żestraciliśmy Prowadzącego naszą sekcję, ale także Kolegę i Przyjaciela. To stało się tak nagle, że trudno w to uwierzyć.

Sekcja Rękodzieła nadal pracuje zdalnie, wykonując kolejne prace zaproponowane i opracowane przez Instruktora Hannę Kuberkiewicz. W ciągu przedświątecznych dwóch tygodni udostępniła na:

https://www.facebook.com/watch/?v=789475271976292

kolejne prezentacje, mianowicie : „Kwiatuszkowe Jajko” i „Kwiatkowe Koszyczki”.

Piotr Kaczmarek 

     Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 29 marca nad ranem odszedł bezpowrotnie z grona słuchaczy UTW nasz kolega i przyjaciel PIOTR KACZMAREK. Piotr na zawsze zapisze się pozytywnie w kartach naszego UTW. Każdy z nas zapamięta Go inaczej. Część naszych członków zapamięta Piotra jako prowadzącego Sekcję grafiki komputerowej. Piotr realizował się w tej sekcji jako nauczyciel potrafiący w prosty sposób wyjaśniać trudne pojęcia. Jako nauczyciel realizował się również prowadząc cykl wykładów „Mam 60+, mam komputer i co dalej?”. Członkowie Sekcji brydżowej zapamiętają Go jako kolegę od stolika, zaangażowanego w rozgrywanie każdej partii i osiągającego duże sukcesy.

      W poniedziałek dn.15.03.2021 r. w Stacji Biznes przy ul. Słowiańskiej otwarto wystawę sekcji fotograficznej pt. ,,Leszno wczoraj i dziś". Jest ona retrospekcją wystawy z grudnia 2019 r. z sali wystawowej naszego Ratusza. Tym razem nasi Szefowie postanowili udostępnić ją szerszemu gronu mieszkańców Leszna. Stare zdjęcia powstały dzięki widokówkom udostępnionym przez znanego ogółowi kolekcjonera, pana Skrzypczaka. Dzięki dużym powiększeniom widać teraz takie szczegóły, jak nr. domów, szyldy sklepów, czy nawet twarze przechodniów. Wystawa od razu spotkała się z zainteresowaniem  przechodniów, a starsi mieszkańcy Leszna z sentymentem wspominali, gdzie mieszkali oni lub ich dziadkowie albo gdzie ongiś robili zakupy. Na zakończenie dostaliśmy zakładki do książek w sepii i czarno-białe, które z w/w zdjęć przygotował Rysiu Cienki.

Marta Wojtko 

zdjęcia R.J.Cienki

foto-galeria Leszno24.pl 

Drodzy Członkowie!

Czas pandemii nie zamroził pracy Zarządu. Robimy wszystko, aby nasz UTW nie poddał się. W bieżącym roku poczyniliśmy wiele starań, które mają zapewnić środki na realizacje zainteresowań naszych Słuchaczy.