Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
17.06.24 - 17:37 MarekS: Sekcja rowerowa organizuje przejazd na zakończenie roku w Osiecznie rowerami. Zbiórka chętnych o godz.10 przy przejściu podziemnym na cmentarz
29.05.24 - 6:49 1952basia: Zajęcia z tenisa stołowego do końca czerwca będą się odbywały bez zmian tj w każdy poniedziałek o godz 16, w miesiącu lipcu że względu na wakacje plan zajęć przedstawia się następująco 1lipiec od 11 do 13 seniorzy, 8 lipiec od 11 do 13 seniorzy, 15 lipiec od 11 do 13 seniorzy, dodatkowo w dniach 10 i 11 lipca będą zajęcia otwarte dla wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, Zajęcia sa oczywiście bezpłatne,
12.10.23 - 16:07 BasKa: Zmiany w planie zajęć (na stałe) są też umieszczane w zakładce Dla studentów/Aktualny plan zajęć.(dla zarejestrowanych)

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

logoMBPW dniu 16 lutego 2024 r. w Galerii Dworcowej odbył się wernisaż wystawy fotografii naszej kol. Krysi Szyszkowiak. Wystawa będzie czynnna w godzinach otwarcia Biblioteki Dworcowej do dnia 15 marca 2024 r.
Wernisaż wystawy Krysi - zdjęcia w naszej galerii
Relacja i fotorelacja MBP

W Kąciku poetyckim pojawił się nowy wiersz Marka Wilczyńskiego
pt. "Wyprawa w góry" (humoreska).

Starostowie wszystkich Sekcji UTW proszeni są o przekazanie do biura informacji dotyczących zaplanowanych działań w okresie od 1 marca 2024 r. do 31 września 2024 r. (tj. wystawy, warsztaty, rajdy, plenery, wyjazdy, turnieje, zawody, występy, spotkania oraz wszystkie inne działania, jakie zamierza podjąć sekcja).     
Termin składania wniosków - do 22 lutego 2024 r. Wszystkie zgłoszone wydarzenia zostaną ujęte w Semestralnym Planie Zajęć - II semestr 2023/24. 

W RELACJACH ukazał się artykuł Elżbiety Hejnowicz – Wojciechowskiej pt. ZABŁĄKANA – BOHATERKA OPERY VERDIEGO” oraz w Kąciku poetyckim nowy wiersz Stanisława Woźniczaka „Chory na amory i jego humory”.

W piątek, 9 lutego, w powiększonych pomieszczeniach naszego UTW odbyło się uroczyste otwarcie nowego Klubu Seniora. Wśród zaproszonych gości był Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, który poprzedniego dnia udekorował naszą Prezes Marię Zielony odznaczeniem „Zasłużony dla Miasta Leszna”. Była więc to również okazja do złożenia Pani Prezes gratulacji z okazji tak znaczącego wyróżnienia. Na spotkanie przybył również Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka pan Andrzej Kuźmiński, była więc okazja do wręczenia panu dyrektorowi okolicznościowego grawertonu nadając mu tytuł Honorowego Członka UTW w Lesznie. Po części oficjalnej, życzeniach i gratulacjach, długo przy kawie rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o bieżących problemach naszego stowarzyszenia.

                                                                               Aleksander Świgoń

zdjęcia w GALERII

W dniach 7,8,9 czerwca br. organizujemy wycieczkę do Łodzi. Zapisy połączone z  wpłatą I raty rozpoczynamy w dniu 12.02.br. w kasie UTW Leszno, ul.Łaziebna 14. Zapisy będziemy prowadzić do wyczerpania miejsc.

Propozycja wycieczki została przedstawiona w dniu 07.02.2024 r. na spotkaniu Klubu Podróżnika. W zakładce Klubu Podróżnika  DLA ZALOGOWANYCH JEST WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW.

2022-02-07 Notatka ze spotkania w Klubie Podróżnika

Następne zajęcia CYFROWEGO KLUBU SENIORA odbędą się 27.02.2024 r. po przerwie semestralnej. Miejsce i czas bez zmian.

Zapraszają administratorzy strony internetowej

W dniach 19 i 20 lutego 2024r w godzinach od 11:00 do 12:00 odbędą się przyjęcia do naszego Uniwersytetu. Zapraszamy osoby w wieku 55+ do siedziby UTW Leszno ul. Łaziebna 14 na spotkanie informacyjne. 

Informuję, że w zakładce Erasmus+ 2023/24 została umieszczona lista osób zakwalifikowanych do projektu:

„Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie - miejsce pozytywnego i efektywnego zdobywania wiedzy”. Projekt nr 2023-1-PL01-KA122-ADU-000141453

                                     Koordynator Projektu

Jestem studentką V roku Psychologii Klinicznej w Wyższej Szkole Biznesu NATIONAL-LOUIS UNIVERSITY w Nowym Sączu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o udział w badaniu dotyczącym związku między kompetencjami społecznymi, a nasileniem objawów depresyjnych u seniorów. Być może są państwo w stanie udostępnić ankietę osobom powyżej 60 roku życia. Państwo mogą mieć znacznie większy zasięg niż ja.