Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
04.05.21 - 8:36 luska: Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 7 maja 2021 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osieckiej odbędzie się pogrzeb naszej Koleżanki Teresy Zimnoch. Teresa Zimnoch była naszą Słuchaczką od 2001 roku a jej syn Pan Marek Zimnoch jest wieloletnim instruktorem Sekcji Strzeleckiej działającej w naszym UTW. Myślami jesteśmy z bliskimi Pani Teresy i składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zarząd UTW.
04.05.21 - 6:53 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji strzeleckiej przygotowała Lena Nowakowska
03.04.21 - 8:45 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji brydża sportowego przygotowała Beata Kapała.
30.03.21 - 20:40 ElaD: Odeszli nagle, niespodziewanie, Ewa Włodarska - wieloletni członek Rady Słuchaczy i starosta Chóru UTW do 2011r. oraz Piotr Kaczmarek osoba nietuzinkowa, wykładowca, instruktor, brydżysta. Rozstania ostateczne są smutne i trudne ale WY pozostaniecie w naszych sercach i pamięci. Serdecznymi myślami i wyrazami współczucia łączymy się z rodzinami zmarłych. Rada Słuchaczy UTW.
09.03.21 - 8:09 ElaD: Ze smutkiem żegnamy naszą koleżankę Ewę Machoy. Ewa była ciepłą, sympatyczną osobą o szerokich horyzontach, miała wiele zainteresowań i starała się ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia. Rada Słuchaczy UTW.
08.03.21 - 18:46 tercia1: Ponownie na stronie mokleszno.com.pl Hanna Kuberkiewicz prezentuje sposób wykonania KURCZAKÓW. Zapraszam koleżanki Sekcji Rękodzieła oraz wszystkie zainteresowane osoby z poza sekcji.Teresa Skrzypczak
08.03.21 - 18:42 tercia1: Na stronie moklesznp.com.pl ukazała się kolejna propozycja Sekcji Rękodzieła pt .Kurczaczki.
28.02.21 - 11:08 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji tanecznej przygotowała starosta tej sekcji Mariola Pietek. Banery przypominające działalność poszczególnych sekcji znajdują się w Galerii Sekcji Artystycznych
22.02.21 - 12:08 tercia1: Witam.Wszystkie sprawne mniej lub więcej rączki zapraszam ponownie na stronę www.mokleszno.com.pl .Kolejna prezentacja Rękodzieła to wiosenne kwiaty.T.Skrzypczak
01.02.21 - 15:34 tercia1: Serdecznie witam koleżanki Sekcji Rękodzieła i nie tylko. Instruktor Hania Kuberkiewicz na www. mokleszno.com.pl przedstawia kolejną propozycję wykonania płaskiej bransoletki koralikowej .Zachęcam i życzę dobrej zabawy.Starosta Sekcji T.Skrzypczak
16.01.21 - 10:28 BasKa: Jeśli chcesz dłużej obejrzeć dany baner to kliknij na niego. Wszystkie banery znajdziesz w Galerii sekcji artystycznych.
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Czlonkowie sekcji fotograficznej naszego UTW, wykorzystujac specyfikę swoich zajęć, kontynuują działalność przez cały czas pandemii.

Rok 2020 we wszystkich obszarach naszego życia przyniósł nam zawirowania. Będzie to rok, który zapamiętamy jako czas ograniczeń, niepokoju i zablokowania naszej aktywności. Od 8.01.2020 do 4.03 odbyło się 8 lekcji z lektorką Karoliną Kaczmarek. Od 12.03 zajęcia w UTW zostały odwołane,  pozostał nam tylko kontakt telefoniczny. Brakowało nam wspólnych zajęć.

W związku z panującą od  dłuższego czasu pandemią coronawirusa działalność sekcji uległa zawieszeniu na czas nieograniczony. Miejscem spotkań naszych członków  była kawiarenka w Bibliotece Ratuszowej, obecnie również nieczynna. Bardzo brakuje nam spotkań  i dyskusji na temat przeczytanych książek,ratuje nas tylko posiadanie telefonów. Dzięki nim utrzymujemy kontakt ze sobą i żywimy nadzieję, że kiedyś wreszcie ta pandemia się zakończy.

                                                                                                                               Wacława Dobrucka

Spotkanie II sekcji w plenerze u Joasi w Boszkowie

18 września br.  zapakowałyśmy się w  2 samochody z Basią Lipką i Zdzisławem Dobruckim (bagażniki z wiktuałami jak zawsze) i ruszyliśmy. Jechaliśmy przepełnieni radością, dumą z otrzymanych przez Joasię:

-nominacji  - na stopień majora,

-Medalu 100 lecia niepodległości wręczanego przez Prezydenta RP w Warszawie,

-Medalu i Certyfikatu Związku Kombatantów RP wręczanego w Poznaniu,

-promocji w Poznaniu na uroczystym spotkaniu Zarządu Związku Kombatantów w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku - książki zawierającej spisane losy wojenne Joasi - „Wspomnienia żołnierzy generała Andersa”

19 sierpnia br. na zajęciach w klubie UTW wspominałyśmy zmarłą koleżankę Halinkę Grzybowską z sekcji Kabaretu:. gromadziłyśmy zdjęcia, przypominałyśmy wystąpienia na uroczystościach UTW (szczególnie wesołe monologi ). przygotowałyśmy materiał do zamieszczenia w RELACJACH na stronie UTW.

Letni Uniwersytet – spotkanie maseczkowe sekcji 

Od 1 lipca br. rozpoczęłyśmy zajęcia maseczkowe w Klubie UTW przestrzegając wszelkich zaleceń zachowania ostrożności w czasie pandemii. 

Kolejno pojawiały się w Klubie koleżanki w maseczkach – jakże różnych, kolorowych – co spowodowało uśmiechy na twarzach. Zapanował dobry nastrój mimo przytłaczającej rzeczywistości pandemii na zewnątrz.

W PLENERZE sekcja literacka zakończyła rok akademicki 2019/2020

19 czerwca 2020 r. – planowane zakończenie roku akademickiego UTW. W tym roku uroczystość nie odbyła się z powodu pandemii. Co roku ostatnie zajęcia sekcji odbywają się w czerwcu w plenerze, w Boszkowie, u Joasi -  w  tym roku urządziłyśmy zakończenie roku akademickiego właśnie 19 czerwca!. Zbliżały się również urodziny i imieniny Joasi ( co roku jechałyśmy z życzeniami ) – połączyłyśmy wszystkie okazje ze względu na szalejącą pandemię. Zapakowałyśmy się do samochodu Basi Lipki z kwiatami, ciastem ( własnego wypieku – a jakże! ), kawą, sokami, lodami, sałatkami i … wyruszyłyśmy!

Zajęcia w Klubie UTW.

Pod warunkiem zachowania wszelkich zasad w czasie epidemii ( odkażenie rąk, odległości miejsc, bez tradycyjnej kawy! ) miałyśmy możliwość spotkania się na zajęciach w czewcu br. Cisza prestała być luksusowym azylem. W czasie pandemii coraz bardziej znaczy samotność. Ważne dla nas było to, że możemy  po tak długim czasie ( od marca!), podzielić się przemyśleniami na temat zagrożenia epidemią.  Dla wszystkich to trudny czas, ale dla seniorów szczególnie – brak kontaktu z ludźmi, trudność zagospodarowania czasu.

Szanowni Państwo!
Z nieukrywaną dumą, chcielibyśmy przedstawić projekt, nad którym pracujemy od kilku miesięcy. Specjalnie dla Dojrzałych Wspaniałych stworzyliśmy Telewizję POKOLENIA.

zaproszenie Lebenstein 2020Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych 
w Lesznie zaprasza na wystawę
Jan Lebenstein 1930-1999
Wernisaż on-line: 4 grudnia 2020 r. /piątek/, godz.18.00
facebook.com/MBWALeszno, YouTube:Mbwa Leszno
Wystawa czynna do 16 stycznia 2021 r.
Galeria MBWA, Leszno, ul.Leszczyńskich 5