Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
04.05.21 - 8:36 luska: Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 7 maja 2021 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Osieckiej odbędzie się pogrzeb naszej Koleżanki Teresy Zimnoch. Teresa Zimnoch była naszą Słuchaczką od 2001 roku a jej syn Pan Marek Zimnoch jest wieloletnim instruktorem Sekcji Strzeleckiej działającej w naszym UTW. Myślami jesteśmy z bliskimi Pani Teresy i składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zarząd UTW.
04.05.21 - 6:53 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji strzeleckiej przygotowała Lena Nowakowska
03.04.21 - 8:45 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji brydża sportowego przygotowała Beata Kapała.
30.03.21 - 20:40 ElaD: Odeszli nagle, niespodziewanie, Ewa Włodarska - wieloletni członek Rady Słuchaczy i starosta Chóru UTW do 2011r. oraz Piotr Kaczmarek osoba nietuzinkowa, wykładowca, instruktor, brydżysta. Rozstania ostateczne są smutne i trudne ale WY pozostaniecie w naszych sercach i pamięci. Serdecznymi myślami i wyrazami współczucia łączymy się z rodzinami zmarłych. Rada Słuchaczy UTW.
09.03.21 - 8:09 ElaD: Ze smutkiem żegnamy naszą koleżankę Ewę Machoy. Ewa była ciepłą, sympatyczną osobą o szerokich horyzontach, miała wiele zainteresowań i starała się ciągle pogłębiać swoją wiedzę. Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia. Rada Słuchaczy UTW.
08.03.21 - 18:46 tercia1: Ponownie na stronie mokleszno.com.pl Hanna Kuberkiewicz prezentuje sposób wykonania KURCZAKÓW. Zapraszam koleżanki Sekcji Rękodzieła oraz wszystkie zainteresowane osoby z poza sekcji.Teresa Skrzypczak
08.03.21 - 18:42 tercia1: Na stronie moklesznp.com.pl ukazała się kolejna propozycja Sekcji Rękodzieła pt .Kurczaczki.
28.02.21 - 11:08 BasKa: Banery przypominające działalność sekcji tanecznej przygotowała starosta tej sekcji Mariola Pietek. Banery przypominające działalność poszczególnych sekcji znajdują się w Galerii Sekcji Artystycznych
22.02.21 - 12:08 tercia1: Witam.Wszystkie sprawne mniej lub więcej rączki zapraszam ponownie na stronę www.mokleszno.com.pl .Kolejna prezentacja Rękodzieła to wiosenne kwiaty.T.Skrzypczak
01.02.21 - 15:34 tercia1: Serdecznie witam koleżanki Sekcji Rękodzieła i nie tylko. Instruktor Hania Kuberkiewicz na www. mokleszno.com.pl przedstawia kolejną propozycję wykonania płaskiej bransoletki koralikowej .Zachęcam i życzę dobrej zabawy.Starosta Sekcji T.Skrzypczak
16.01.21 - 10:28 BasKa: Jeśli chcesz dłużej obejrzeć dany baner to kliknij na niego. Wszystkie banery znajdziesz w Galerii sekcji artystycznych.
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

MSiT LOGO maeTurniej bowlingowy odbył się 11 grudnia o godz.1000 w klubie bowlingowym na ul. Niepodległości. Reportaż zdjęciowy z tego wydarzenia poniżej.

Zdjęcia Grażyna Wlkońska

brawo senior logo

Komunikat prasowy

Od 5 lat działa nowoczesny portal internetowy dla wielkopolskich seniorów.

Jego adres to www.brawosenior.pl

Jest to miejsce, gdzie starsze osoby  znajdą niezbędne dla siebie informacje.

Leszn logoherb 434x247Dodatki funkcjonalne do żywności

Historia chemicznych dodatków do żywności jest bardzo długa. Już w starożytnym Egipcie używano koszenilę, dziś E 120 i kurkuminę E 100 do barwienia żywności, do peklowania mięsa – azotyn sodu E 250, a jako konserwanty – dwutlenek siarki E 220 i kwas octowy E 260. Substancje te stosowano także w starożytnej Grecji i Rzymie.

Także i dziś substancje E są dodawane do żywności, ażeby przedłużyć jej trwałość, poprawić smak, barwę czy zapach.

Leszn logoherb 434x247Sekcja fotograficzna zaprasza we wtorek 15.12.2020r godz. 12.00 na ul.Słowiańską róg Pl.Metziga na otwarcie wystawy pt.,,Miniatury,,. Pomysł i realizacja instruktora sekcji p.Ryszarda Cienkiego przy wsparciu technicznym starosty Tadeusza Kina.

Przypominamy o zabraniu maseczek!

Wykład "Zima w lesie" to z jeden z wykładów, który z powodu pandemii został przeniesiony do internetu i przeprowadzony w ramach cyklu wykładów on-line.

Czas pandemii to również czas spacerów. Częściej niż zwykle staramy się wyjść na spacer z dala od miasta, z dala od ludzi. Mieszkańcy Leszna mają to szczęście, że nasze miasto od wschodu i południa wręcz dotyka lasu. Lasu bardzo ciekawego i urozmaiconego. Z jednej strony wspaniałe ponad stuletnie dąbrowy z domieszką okazałych buków, z drugiej piękne bory sosnowe, w których jesienią zbieraliśmy grzyby.

Informacja otrzymana od DigitalPoland.

Jesteśmy organizacją non-profit, a naszym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Szczególne ważną dla nas grupą są osoby starsze. Właśnie dlatego organizujemy m.in. Festiwal Cyfryzacji "Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie".

Jesteśmy aktywni. Wraz z grupą przyjaciół z naszego UTW, spotkaliśmy się - 5 grudnia 2020r. - w Krzyżowcu, skąd wyruszyliśmy na wspólną, 10 kilometrową, przechadzkę. Dystans sanitarny (zgodnie z obowiązującymi przepisami) - zachowaliśmy.

Brakuje nam treningów przy stołach tenisowych, z rakietkami w dłoniach, w otoczeniu dźwięku odbijanych piłeczek...

                                                                           Beata Kapała

Prezydent Miasta Leszna p. Łukasz Borowiak i Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi p. Anna Szymańska z okazji Dnia Wolontariatu, który przypada 5 grudnia przysłali nam list z podziękowaniami za pracę:

Zapraszamy na stronę lektoratu języka francuskiego do obejrzenia video clipu piosenki "Sur le ciel de Paris". Animacje w postaciach tancerzy i muzyków prowadzą nas po uliczkach, dachach, murach Paryża a podróży  tej towarzyszy piosenka duetu ZAZ & Pablo Alboran. Dajcie zabrać się do Paryża bez wychodzenia z domu.

Nasza Koleżanka Teresa Krawczyk otrzymała od p. Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiakai i Pełnomocnika Prezydenta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi p. Anny Szymańskiej podziękowania za pracę w wolontariacie w komisjach konkursowych.