Sportowe święto w patriotycznym wydaniu

W Miejskim Domu Kultury w Lesznie 22 listopada 2025 r. zorganizowano kolejny już – XIV – Turniej Brydżowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz brydżowych spotkań seniorów udowadnia, że można połączyć patriotyczną tradycję z intelektualną rywalizacją i międzyuniwersytecką integracją. Uczestników turnieju powitał przedstawiciel gospodarza obiektu – wiceprezydent  Miasta  Leszna – Maciej  Grabianowski, a prezes UTW w Lesznie,  Maria Zielony, dokonała uroczystego otwarcia turnieju. Sędzia główny zawodów – Andrzej Zielony omówił podstawowe zasady rozgrywki i 20 par brydżystów przystąpiło do rywalizacji przy zielonym  stoliku. Zawodnicy z Międzychodu, Obornik, Sierakowa, Wolsztyna i Leszna udowodnili, że wiek to tylko liczba, a umysł zachowuje bystrość dzięki pasji i regularnym ćwiczeniom, że brydż buduje mosty (dosłownie „bridge”) i sprzyja nawiązywaniu przyjaźni.
Organizatorzy – prezes UTW Maria Zielony, starosta sekcji brydżowej – Ewa Topczewska i wolontariusze UTW Leszno dbałością o detale – począwszy od poczęstunku, obiadu, do sprawnego przeprowadzenia sędziowania – stworzyli niepowtarzalną, ciepłą atmosferę.
Zwycięzców, którzy wykazali się największą rozwagą, opanowaniem i brydżowym kunsztem, uhonorowano dyplomami uznania oraz upominkami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Leszna. Byli to:
I miejsce: Leszek Czachowski- Bogdan Mleczak – UTW Międzychód;
II miejsce: Zbigniew Surowiński- Zbigniew Koziołek – UTW Wolsztyn;
III miejsce: Czesława Cetera- Krystyna Zielińska – UTW Leszno.
Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, gdyż udział w sportowym święcie jest pielęgnowaniem pięknej tradycji, a także niesłabnącej miłości do brydża.

                   Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XV turnieju.

  Tekst Stanisław Wojciechowski
Zdjęcia Zdzisława Jankowska

 

 

i

PonWtŚrCzwPtSobNiedz
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Przydatne linki