Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
21.11.20 - 8:11 BasKa: Koleżance Krystynie Głuszak serdeczne wyrazy współczucia po stracie męża Grzegorza Głuszaka składa cała społeczność naszego UTW.
15.11.20 - 18:41 ElaD: Zasmuceni jesteśmy wiadomością o śmierci M.Zajowskiego. Odszedł przepełniony życzliwością wobec innych,wspaniały, niezwykle sympatyczny Człowiek.Z wyrazami głębokiego żalu - Rada Słuchaczy.
08.11.20 - 19:09 BasKa: Banery przygotowała Lena Nowakowska
03.11.20 - 7:27 Student: Jak widać, ciekawie było na wyjeździe do Karpacza. Piękne zdjęcia! Pozdrawiam uczestników!
26.10.20 - 18:14 MariaSk: W związku z zaistniałą sytuacją zawieszamy sekcję bowlingową do odwołania.Pozdrawiam MS
23.10.20 - 13:02 Czesia: W związku z sytuacją epidemiczną "kijki przy WKU" zostają zawieszone. Pozdrawiam i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia.:)
20.10.20 - 13:12 MarekS: Sekcja rowerowa! Z uwagi na sytuację epidemiczną oraz niską ostatnio frekwencję zawieszamy do odwołanie wyjazdy sekcji rowerowej.
19.10.20 - 15:06 lenka: Uwaga: Grupa średniozaawansowana j.angielskiego, z dniem 20.10.2020 r. (wtorek), zawiesza lektorat - do odwołania. Irena Pauli
19.10.20 - 11:47 marpiet: Decyzją Dyrekcji MOK zajęcia sekcji tanecznej od jutra zostają zawieszone.
19.10.20 - 8:34 dower: Zajęcia Sekcji Tenisa Stołowego do końca miesiąca odwołane
13.10.20 - 9:57 BasKa: Zaktualizowana ulotka Dla starostów sekcji 2020-2021 opracowana przez Zarząd i administratorów znajduje się w zakładce Dla studentów/Dla starostów sekcji. (dostępna po zalogowaniu)
19.06.20 - 17:02 BasKa: Banery promujące zdrowie w dobie Covid-19 przygotowała Iwona Radel

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

"LITERATKI" NA ZAJĘCIACH W...BOSZKOWIE

Zajęcia sekcji literackiej w…Boszkowie 16 czerwca br.

Tradycyjnie ostatnie zajęcia sekcji literackiej w roku akademickim odbywają się w Boszkowie na zaproszenie naszej miłej koleżanki „literatki” Joasi Fryczkowskiej. Wyprawa pociągiem, a potem marsz w stronę Pudełkowa lub wyjazd samochodami (korzystając z uprzejmości koleżanki  Basi i męża Wacławy).

Jedziemy z całym zaopatrzeniem na spotkanie w leśnym domu ( same specjały). Na progu wita nas uśmiechnięta Joasia.

Spotykamy się u niej od 2013 r. – czujemy się tam dobrze dzięki serdeczności gospodyni i już pod koniec roku czekamy na ostatnie zajęcia w Boszkowie.

Co roku Joasia przekazuje nam relacje z udziału w kolejnych obchodach rocznicowych wyzwolenia obozów koncentracyjnych, w których była więziona w okresie II wojny światowej (Ravensbruck, Neuegamme, Bergen-Belsen). W tym roku uczestniczyła w obchodach rocznicowych zorganizowanych w maju w Hamburgu - była jedyną Polką na tych uroczystościach! Obejrzeliśmy przywiezione materiały okolicznościowe , zdjęcia, a przede wszystkim słuchaliśmy relacji koleżanki. Ma tak wiele trudnych lat za sobą i wiele tragicznych, bolesnych przeżyć, a na twarzy zawsze uśmiech, serdeczność, pogodne nastawienie do codzienności.

Śpiewałyśmy piosenki powstańcze-korzystałyśmy ze śpiewnika, część z nich była nam dobrze znana. Joasia ( łączniczka  powstania  warszawskiego ) –co roku uczestniczy 1 sierpnia w Warszawie w spotkaniu uczestników powstania i zbiorowym śpiewie na placu Piłsudskiego.

Bardzo ważne jest zawsze dla nas to spotkanie u Joasi, bo dotykamy historii, słuchamy relacji naocznego świadka i uczestnika wydarzeń.

W części naszego spotkania również jest czas na podsumowanie działania naszej sekcji, planach i tematach tekstów na nowy rok akademicki. Najważniejsza jest miła atmosfera  tych spotkań – żegnamy miłą gospodynię spotkania, wdychamy jeszcze leśne powietrze i…do zobaczenia za rok!

                                                                                Ewa Szymańska