Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
17.06.24 - 17:37 MarekS: Sekcja rowerowa organizuje przejazd na zakończenie roku w Osiecznie rowerami. Zbiórka chętnych o godz.10 przy przejściu podziemnym na cmentarz
29.05.24 - 6:49 1952basia: Zajęcia z tenisa stołowego do końca czerwca będą się odbywały bez zmian tj w każdy poniedziałek o godz 16, w miesiącu lipcu że względu na wakacje plan zajęć przedstawia się następująco 1lipiec od 11 do 13 seniorzy, 8 lipiec od 11 do 13 seniorzy, 15 lipiec od 11 do 13 seniorzy, dodatkowo w dniach 10 i 11 lipca będą zajęcia otwarte dla wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, Zajęcia sa oczywiście bezpłatne,
12.10.23 - 16:07 BasKa: Zmiany w planie zajęć (na stałe) są też umieszczane w zakładce Dla studentów/Aktualny plan zajęć.(dla zarejestrowanych)

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

IMG 20240608 WA0000Uczestników spotkania wielkopolskich uniwersytetów trzeciego wieku Jarocin przywitał piękną pogodą. I nic dziwnego, przecież był to początek czerwca, a dokładnie 5 czerwca 2024 r. Jednak program był tak wypełniony zajęciami praktycznymi, wykładami i ćwiczeniami, że czasu na nic nierobienie nie było. Wielkopolskie uniwersytety w ramach forum wymiany doświadczeń przedstawiały swoje najciekawsze projekty, takie jak wspólne gotowanie z pensjonariuszami DPS i dziećmi z domu dziecka czy stworzenie zespołu grającego na bum bum rurkach. Nasza pani prezes Maria Zielony przedstawiła cykl wyjazdów do gmin powiatu leszczyńskiego. Prezentację multimedialną do jej wystąpienia przygotowała Anna Szulczyńska.

W trakcie wykładów można było zapoznać się z socjal mediami dla UTW, wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji w życiu seniora. Były też trudne dyskusje dotyczące asertywności czy psychoseksualności osób w wieku senioralnym.

Nauczyliśmy się także nowych form ruchu czyli walking futbolu oraz hip hopu w oparciu o innowacje „Narzędziownik animatora 60+” ( do ściągnięcia z internetu). Były także warsztaty z gry na bum bum rurkach, jogi, lotek rzucanych do celu czy szachów i bouli.

Spotkanie zakończyło się 7 czerwca 2024 r. i było zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu przy wsparciu samorządu województwa wielkopolskiego. Celem było zapoznanie z możliwościami działań UTW i nowymi propozycjami współpracy. Z naszego ramienia uczestniczyły w nim Maria Zielony, Anna Kwaczyńska i Elżbieta Kuśnierek. Ze szkolenia skorzystał także Andrzej Zielony.  (ek)

Fot. AndZiel