Logowanie

Shoutbox

Włącz/wyłącz Emotikony Historia Małe info Kide Chat
17.06.24 - 17:37 MarekS: Sekcja rowerowa organizuje przejazd na zakończenie roku w Osiecznie rowerami. Zbiórka chętnych o godz.10 przy przejściu podziemnym na cmentarz
29.05.24 - 6:49 1952basia: Zajęcia z tenisa stołowego do końca czerwca będą się odbywały bez zmian tj w każdy poniedziałek o godz 16, w miesiącu lipcu że względu na wakacje plan zajęć przedstawia się następująco 1lipiec od 11 do 13 seniorzy, 8 lipiec od 11 do 13 seniorzy, 15 lipiec od 11 do 13 seniorzy, dodatkowo w dniach 10 i 11 lipca będą zajęcia otwarte dla wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, Zajęcia sa oczywiście bezpłatne,
12.10.23 - 16:07 BasKa: Zmiany w planie zajęć (na stałe) są też umieszczane w zakładce Dla studentów/Aktualny plan zajęć.(dla zarejestrowanych)

Powered by Kide Shoutbox


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

mbwa logoESFAA II: Europejska Nagroda Publiczności Filmów Krótkometrażowych

               13 czerwca 2024 /czwartek/, godz. 18.00
                      Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wstęp wolny
czas trwania: 76'Zestaw europejskich filmów z ubiegłorocznych programów najważniejszych europejskich festiwali krótkometrażowych, nagrodzonych tam nagrodą publiczności. To okazja do zobaczenia szerokiego krajobrazu krótkiego kina artystycznego z naszego regionu geograficznego, realizowanego z pasją  i mówiącego o tym, co współcześnie najmocniej dotyka europejskich twórców.

Zestaw II: 76' / Francja, Polska, Hiszpania, Niemcy

Tondex 2000 / reż. Jean-Baptiste Leonetti / Francja / 2023 / 28'
Nagroda Publiczności Clermont-Ferrand International Short Film Festival (Francja)
Sylvain, afgański weteran utrzymujący się z drobnych przestępstw, spotyka na swojej drodze Nathalie, prezeskę z klasy średniej, starającą się ratować od bankructwa swoją firmę produkcji kosiarek.

Dzielenie się / reż. Natalia Sara Skorupa / Polska / 2021 / 14'
Nagroda Publiczności Short Waves Festival (Polska)
Dokument pokazujący zderzenie trzech pokoleń rodziny, kultury polskiej i Świąt Bożego Narodzenia z coming-outem homoseksualnej wnuczki/córki/siostry.

Arquitectura Emocional 1959 / reż. Elias León Siminiani / Hiszpania / 2022 / 30'
Nagroda Publiczności Alcine International Film Festival (Hiszpania)
Oto historia miłości młodych studentów Sebasa i Andrei, rocznik: 1958-1959. Oto, jak klasa społeczna i ideologia mogą stanowić przeszkody nie do przezwyciężenia. Oto architektura, która mimowolnie wyznacza granicę odczuwania własnych emocji.

If not now, then when...? / reż. Jens Rosemann / Niemcy / 2021 / 4'
Nagroda Publiczności Interfilm Berlin (Niemcy)
Tego pięknego, letniego dnia, Sven w końcu podejmie ryzyko: skok z dziesięciometrowej trampoliny. Ale najpierw prysznic. Teraz jest gotowy, ale... może lepiej jutro?

 

ESFAA II plakat MBWA 2024