wojtko marta 1 20160208 1864316136 Marek Zimnoch
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     Starosta sekcji: Marta Wojtko                                 Instruktor: Marek Zimnoch
 
Sekcja strzelecka w UTW powstała na początku roku akademickiego 2012/2013 z inicjatywy kol. Henryka Kasprzyka. Od początku szkoli nas pan Marek Zimnoch - instruktor LOK, robiąc to całkowicie społecznie. Starostą grupy jest Marta Wojtko. Liczba członków waha się od 8 do 15. Zajęcia są odpłatne i odbywają się na strzelnicy szkolnej przy III LO. Mamy do dyspozycji broń pneumatyczną długą i krótką oraz karabinki sportowe. Instruktor uczy nas koncentracji i odporności na stresy w czasie strzelania. 
W roku akademickim 2013/2014 sekcja zorganizowała Międzypokoleniowy Turniej Strzelecki dla młodzieży, studentów i seniorów sfinansowany z ASOS-u oraz wzięliśmy udział w turnieju o Puchar Prezydenta miasta Leszna. 
W tym roku 2014/2015 na strzelnicy sportowej przy pl. Kościuszki odbyły się zawody strzeleckie o puchar Prezydenta Miasta Leszna i Starosty Leszczyńskiego, w ktorym zajęliśmy II miejsce na 12 drużyn. Wystąpilismy również w bardzo silnie obsadzonym Strzeleckim Turnieju UTW Wielkopolski organizowanym przez UTW Grodzisk i także zajęliśmy II miejsce. Nasza młoda sekcja te wyniki osiąga dzięki dużej cierpliwości naszego instruktora oraz własnemu samozaparciu, gdyż wbrew pozorom nie jest to łatwa dyscyplina sportu. Robimy to co lubimy i mamy z tego   dużo przyjemności i satysfakcji.

Marta Wojtko

13 października 2016 r. rozpoczęliśmy kolejny rok zajęć w sekcji strzeleckiej. Trochę nas przybyło i w większej grupie trenujemy strzelanie z broni pneumatycznej. Coraz lepsze wyniki mobilizują i są dobrą okazją do racjonalnej i zgodnej z fair play rywalizacji w sekcji.